wtorek, 18 czerwca 2024

Dwa medale na Pucharze Świata w Budapeszcie, 13-16.06.2024 r.

Sławomir Malik i Igor Wachowiak zdobyli brązowe medale podczas Pucharu Świata rozegranego w stolicy Węgier

Puchar Świata został rozegrany w dniach 13-16.06.2024 r. W Turnieju wzięło udział ponad trzy tysiące zawodników z całego świata.

Nasze Stowarzyszenie reprezentowało trzech zawodników. Wszyscy rywalizowali w kategorii wiekowej Seniorów.

Sławomir Malik zdobył  brązowy medal w kategorii wagowej -69 kg. W drodze do podium pokonał kolejno zawodnika z Niemiec, Chorwacji oraz Izraela. W walce półfinałowej uległ na punkty innemu reprezentantowi Izraela.

Igor Wachowiak rywalizował w kategorii + 94 kg.  Igor rozprawił się z zawodnikiem z Włoch oraz Niemiec. W walce półfinałowej uległ zawodnikowi z Izraela, tym samym zdobywając brązowy medal.

W Turnieju wziął udział debiutujący na tak prestiżowej imprezie sportowej Łukasz Sosnowski, który rywalizował wadze -63,5 kg w formule Full-Contact. Łukasz uległ przewadze punktowej w pierwszym pojedynku zawodnikowi z Kazachstanu i uplasował się poza podium.

kickboxing,ZielonaGóra,sport,PucharŚwiata,Budapeszt,WAKO,PZKB,lubuskie,weekend,turniejmiędzynarodowy,kadranarodowa,fullcontact,kicklight,sukces