poniedziałek, 2 września 2024

Kinga Nowakowska Mistrzynią Świata!

Dwa brązowe oraz złoty medal ze stolicy Węgier przywieźli zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "BOKSING" Zielona Góra z Mistrzostw Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata  zostały rozegrane w dniach 23.08-01.09.2024 r. w Budapeszcie z udziałem 65 państw i 2200 zawodnikami z całego świata. Polska Reprezentacja liczyła 215 zawodników. W klasyfikacji generalnej Nasze Państwo uplasowało się na 4 pozycji światowego rankingu. W Mistrzostwach Świata wystartowało sześcioro zawodników z Zielonej Góry w osobach:

Kasjan Tomaszewicz -57 kg kadet starszy light-contact,

Wiktoria Łokietek -55 kg kadet starszy light-contact i kick-light,

Arayik Gasparyan -42 kg junior młodszy full-contact,

Julian Biernat -57 kg junior starszy full-contact,

Szymon Brzeski -60 kg junior starszy full-contact,

Kinga Nowakowska -70 kg junior starszy low-kick.

Cenne doświadczenie podczas Mistrzostw Świata zdobyli:

KASJAN TOMASZEWICZ, który pierwszy raz wystartował w zawodach tak wysokiej międzynarodowej rangi. Uległ swojemu przeciwnikowi w pierwszym pojedynku,

WIKTORIA ŁOKIETEK wygrała dwa pojedynki w obu konkurencjach kick-light i light-contact. W walkach o medale uległa nieznacznie swojej przeciwniczce ze Słowenii,

ARAYIK GASPARYAN ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL. W walce półfinałowej uległ zawodnikowi z Jordanii-Arabassi Motaz,

JULIAN BIERNAT uległ na punkty w walce ćwierćfinałowej zawodnikowi z Kazachstanu-Vladislav Cherenchshikov,

SZYMON BRZESKI WYWALCZYŁ MEDAL BRĄZOWY MISTRZOSTW ŚWIATA W DOSKONAŁYM STYLU pokonując przeciwników: Dogan Aybar z Turcji, Nagy Zeusz Kristof z Węgier. Przegrał na punkty po zaciętym pojedynku zawodnikowi z Uzbekistanu -Jumaboev Mekhroj.

KINGA NOWAKOWSKA WYWALCZYŁA ZŁOTY MEDAL I TYTUŁ MISTRZYNI ŚWIATA. Kinga wysoko na punkty pokonała zawodniczkę z Republiki Środkowoafrykańskiej - Majiedt Caylin. W walce finałowej nie dała szans przeciwniczce z Turcji - Ozer Sude mimo kontrowersyjnego sędziowania sędziów punktowych. Kinga Nowakowska to młoda, skromna i utalentowana sportsmenka, która po raz drugi w życiu stanęła na najwyższym podium Mistrzostw Świata. Swój pierwszy międzynarodowy tytuł Mistrzyni wywalczyła w gronie kadetek starszych w Jesolo we Włoszech w 2022 r. Link-Mistrzostwo Świata

Start wszystkich zawodników SKF "BOKSING" Zielona Góra w Tegorocznych Mistrzostwach Świata to ogromny sukces! Nasi podopieczni z szacunkiem i godnie reprezentowali Polskę poświęcając dużą część swojego życia na przygotowania do wzięcia udziału w przygodzie, która zbuduje ich potencjał sportowy.

WAKO,PZKB,SKFBoksingZielonaGóra,kickboxing,MistrzostwaŚwiata,Budapeszt2024,Węgry,Polska,FullContact,KickLight,LightContact,LowKick