czwartek, 6 czerwca 2024

Mistrzostwa Polski Dzieci Point-Fighting oraz Kadetów w Light-Contact, Bałtów 2024

W dniach 31.05-02.06.2024 w Bałtowie odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci w kickboxingu w formule Point-Fighting oraz równolegle Mistrzostwa Polski Kadetów w Light-Contact. Zawodnicy SKF "BOKSING" Zielona Góra wywalczyli 7 medali!

drużyna, Akademia Zwycięzcy, Lubuskie, weekend, rywalizacja, sukces, złoto, młodzież, wynik, rodzice, Mistrzostwa Polski, dzieci, sport. kadet, mistrz, medal, Zielona Góra, Bałtów, kickboxing, marzenia, przyszłośc

Rywalizacja sportowa dzieci i młodzieży w kickboxingu cieszy się dużą popularnością, co wiąże się z dużą konkurencją na turniejach. Dlatego cieszy nas fakt, że reprezentanci naszego Stowarzyszenia nieprzerywanie zdobywają imponującą ilość medali. Tym samym potwierdzają swoją świetną dyspozycję i rosnącą klasę sportową.

Gabriela Guławska -50 kg

Warto zaznaczyć, że w imprezie rangi mistrzowskiej wzięli udział jedni z najmłodszych zawodników "Akademii Zwycięzcy", którzy rywalizowali w formule Point-Fighting (kategoria wiekowa Dzieci), Aleksander i Miłosz Raczyńscy. Chłopaki obiecująco zaprezentowali swoje umiejętności i ambitnie realizowali pojedynki debiutując w kickboxerskiej rywalizacji.

drużyna, Akademia Zwycięzcy, Lubuskie, weekend, rywalizacja, sukces, złoto, młodzież, wynik, rodzice, Mistrzostwa Polski, dzieci, sport. kadet, mistrz, medal, Zielona Góra, Bałtów, kickboxing, marzenia, przyszłość, młodość, złoto, rywalizacja

Z roku na rok SKF "BOKSING" Zielona Góra pewnie utrzymuje swoją pozycję lidera w rywalizacji sportowej w kickboxingu, o czym świadczą regularne sukcesy naszych reprezentantów. W tegorocznych Mistrzostwach, w klasyfikacji generalnej uwzględniającej końcowy rezultat medalowy zajęliśmy II miejsce! Nasze Stowarzyszenie stale znajduje się w krajowej czołówce klubów specjalizujących się w sportach walki.

Podczas turnieju kadrę trenerską stanowili: Bogumił Połoński i Mateusz Baliński

Dziękujemy również zaangażowanym Rodzicom za logistyczne wsparcie podczas wyjazdu.

czwartek, 23 maja 2024

Kinga Nowakowska, Łuksz Sosnowski Mistrzami Polski Low Kick 2024

W dniach 17-19.05.2024 r. w Starachowicach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Starszych i Młodzieżowców w formule Low Kick.

W Mistrzostwach łącznie wzięło udział 337 zawodników ze 101 klubów z całej Polski.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowało 14 zawodników w trzech grupach wiekowych.

Złote medale zdobyli

KINGA NOWAKOWSKA NIE DAŁA ŻADNYCH SZANS SWOIM PRZECIWNICZKOM WYGRYWAJĄC JEDEN POJEDYNEK PRZED CZASEM I POZOSTAŁE DWA WYSOKO NA PUNKTY. Kinga oprócz złotego medalu do Zielonej Góry przywiozła tytuł NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI MISTRZOSTW. Nasza zawodniczka rywalizowała w gronie juniorek starszych do 70 kg.

ŁUKASZ SOSNOWSKI W BARDZO DOBRYM STYLU WYGRAŁ DWIE WALKI I ZOSTAŁ MISTRZEM POLSKI. Łukasz rywalizował w gronie młodzieżowców do 63,5 kg.

Srebrne medale zdobyli

KASJAN TOMASZEWICZ STANĄŁ NA DRUGIM STOPNIU PODIUM PO WYGRANYCH TRZECH POJEDYNKACH W STARACHOWICACH. Nasz zawodnik w walce finałowej niesiony emocjami nieprzepisowo kopnął swojego przeciwnika za co został zdyskwalifikowany. Kasjan rywalizował w -57 kg juniorów młodszych.

KRZYSZTOF BUDNICKI ZAPREZENTOWAŁ SIĘ DOSKONALE WYGRYWAJĄC DWA POJEDYNKI. W finale Krzysztof borykał się z kontuzją pleców co uniemożliwiło mu pokazać w pełni swoje umiejętności. Nasz zawodnik zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 63,5 kg w gronie juniorów młodszych.

Brązowy medal

ALEKSANDRA BRZEZIŃSKA UPLASOWAŁA SIĘ NA TRZECIEJ POZYCJI. Ola startowała w -56 kg juniorek starszych.

Nasi pozostali zawodnicy obiecująco zaprezentowali swoje umiejętności wygrywając walki ale także mierząc się z zawodnikami światowego formatu w swoich grupach wiekowych, których wyższość musieli uznać na dzień dzisiejszy.

Huber Semkło -63,5 kg junior starszy

LowKick,MistrzostwaPolski,sport,kickboxing,PZKB,trening,NajlepszaZawodniczkaTurnieju

środa, 17 kwietnia 2024

Seniorzy, Juniorzy i Kadeci na Mistrzostwach Polski Light-Contact oraz Kick-Light w Będzinie 2024

W dniach 12-14.04.2024 r., w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w formule Light-Contact oraz równolegle rozegrano Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych Kick-Light. Reprezentacja SKF "BOKSING" Zielona Góra wywalczyła 7 medali!

Konkurencja podczas turnieju była naprawdę duża. W imprezie sportowej wzięło udział blisko 1000 zawodników z całego kraju. Nasi zawodnicy w drodze do złotego medalu toczyli nawet 5 walk! Umiejętności, doskonałe przygotowanie oraz skrupulatność podczas przygotowań do udziału w rywalizacji odzwierciedlała się w odniesieniu sukcesów zielonogórskiej ekipy.